Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów to coraz częściej wybierana usługa estetyczna w gabinecie stomatologicznym. Istnieje oczywiście cała masa sposobów na wybielenie zębów, ale te u dentysty są zdecydowanie najlepsze. Dlaczego?

Wybielanie, czyli co?

 W sklepach jest masa tak zwanych past wybielających. Są to tylko tak zwane pasty wybielające, ponieważ tak naprawdę nie wybielają one zębów. Ich jedynym skutkiem jest usuwanie zanieczyszczeń powierzchniowych i delikatne polerowanie zębów. Każdy dentysta Warszawa powie nam, że jeśli ząb jest przebarwiony, takie pasty nic nie dają. Zmiana zabarwienia zęba jest bowiem procesem chemicznym, a tego typu rozjaśniające pasty działają tylko na najbardziej zewnętrzne warstwy szkliwa.

Metody domowe kontra metody w gabinecie dentysty

 Jeśli chodzi o prawdziwe wybielanie, jego podstawy są zawsze takie same. Na zęby nanosi się specjalne żele, które następnie reagują chemicznie z tkankami zębów i usuwają z nich przebarwienia. Różnica pomiędzy zabiegami u dentysty i w domu polega na tym, że w warunkach domowych do naszej dyspozycji będą tylko bardzo delikatne środki, które nie zrobią nam krzywdy, ale też nie zdziałają za wiele. Co więcej, lekarz przed wybielaniem bardzo dokładnie oczyści zęby, w stopniu, który jest dla domowych zabiegów nieosiągalny. To w oczywisty sposób poprawia efekty zabiegów.

 Dentysta jest również w stanie zastosować metody aktywacji wykorzystywanych substancji. Mówiąc prościej dentysta po świecie na zęby specjalnym laserem, który uaktywni substancje zawarte w pastach wybielających, dzięki czemu wybielanie będzie lepiej działało.

 Ogólnie rzecz biorąc, wybielanie w warunkach domowych pozwala zazwyczaj na poprawienie kondycji zębów o 3-4 stopnie w skali, którą wykorzystuje się do oceny kolorystyki zębów. W przypadku zabiegów u dentysty może to być nawet kilkanaście poziomów, chociaż taki wynik jest rzadkością.

Dane firmy:

Fabdent S.C.
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 – 471 Warszawa – Bemowo
Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl

Dodaj komentarz